Oto jaka pogoda czeka nas na najbliższy tydzień

Tegoroczny maj nie będzie raczej ciepły i słoneczny. Prognoza pogody na najbliższy tydzień nie jest optymistyczna, ponieważ szykują się obfite opady deszczu, a nawet burze

Fot. Pixabay

Po niedawnych słonecznych oraz ciepłych dniach nadeszło załamanie pogody, w którym temperatura z dnia na dzień spadła nawet o 10 stopni C. Osoby, które liczyły na nadejście letniej aury niestety się zawiodą, ponieważ w tym tygodniu przygotować musimy się na spadki temperatur, obfite deszcze, a nawet burze. Spowodowane jest to przemieszczającym się na Polską niże, który przyniósł ze sobą wilgotne powietrze.

Na wtorek zapowiedziane są przelotne opady deszczu, które pojawią się głównie w godzinach popołudniowych. Najwięcej deszczu spadnie na Podhalu, natomiast na Podkarpaciu i Małopolsce mogą pojawić się burze. Najchłodniej zapowiada się nad morzem, jednak na południowym wschodzie temperatura może skoczyć do nawet 22 stopni C.

Środa ponownie przyniesie deszcz i zachmurzenie z niewielkimi przejaśnieniami  na południowym wschodzie i północnym zachodzie. Nastąpi ochłodzenie, a termometry pokażą od 12 stopni Celsjusza w Katowicach do nawet 20 stopni Celsjusza w Lublinie. Na wschodzie możliwe będą burze.

W czwartek możemy natomiast spodziewać się przejaśnień, z lekkimi opadami na wschodzie, południu oraz w centrum kraju. Na pozostałym obszarze będzie częściowo słonecznie, a temperatura maksymalna osiągnie od 8 do nawet 18 stopni Celsjusza. Najzimniej zapowiada się w województwie podkarpackim i lubelskim, a najcieplej w okolicach Poznania.

Piątek przyniesie duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu. Najcieplej ma być w Szczecinie, 19 stopni C., w Małopolsce natomiast temperatura może spaść do około 13 stopni C. Na szczęście weekend zapowiada się pogodny oraz przewiduje się wyraźne ocieplenie. Miejscami jednak mogą pojawić się opady deszczu i burze. Jak prognozuje IMGW, temperatura maksymalna wyniesie 26 stopni C.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]