Para katowała dziecko aż uszkodziła mu mózg. Kobieta jest już w Krakowie

Trzyletni Danylo ma uszkodzony mózg i będzie musiał zmagać się z niepełnosprawnością przez całe życie. Jego matka, Oksana P., i ojczym, Vitalij S., zostali oskarżeni o próbę zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, gwałt na dziecku oraz znęcanie się nad nim. Obecnie oboje zostali umieszczeni w szpitalu psychiatrycznym na obserwacji.

Fot. Kraków w Pigułce

Danylo, trzyletni chłopiec, doznał uszkodzenia mózgu i przez całe życie będzie borykać się z niepełnosprawnością. Jego matka, Oksana P., oraz ojczym, Vitalij S., zostali oskarżeni o próbę brutalnego zabójstwa, gwałt na dziecku i maltretowanie. W chwili obecnej obydwoje przebywają w szpitalu psychiatrycznym w celu przeprowadzenia obserwacji.

26 kwietnia tarnobrzeski Sąd Okręgowy w województwie podkarpackim zezwolił na przeprowadzenie obserwacji psychiatrycznej Oksany P. oraz jej wspólnika Vitalija S. – osób odpowiedzialnych za pobicie, podpalanie papierosami i gwałt na 2,5-letnim Danylu ze Stalowej Woli w tamtym czasie.

Matka i ojczym chłopca byli już wcześniej pod obserwacją psychiatry oraz seksuologa, ale specjaliści nie potrafili stwierdzić na podstawie jednego badania, czy sprawcy byli poczytalni w chwili popełnienia przestępstwa.

W wywiadzie z Polską Agencją Prasową, prokurator Andrzej Dubiel, rzecznik prokuratury tarnobrzeskiej prowadzącej śledztwo w tej sprawie, poinformował, że obserwacja podejrzanych odbędzie się w areszcie śledczym na Montelupich w Krakowie. Matkę chłopca przewieziono tam w poniedziałek.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]