Zmiany w systemie! Urzędnik wejdzie do domu, skontroluje i odbierze dziecko!

Po śmierci Kamilka z Częstochowy rozgorzała dyskusja na temat lepszej ochrony dzieci. Zarówno specjaliści, jak i lekarze alarmują, że podobnych przypadków jest coraz więcej. Zapowiedziano zmiany w systemie.

Okazuje się, że już wcześniej wprowadzono zmiany, które wchodzą w życie w czerwcu.

„Pracownik socjalny będzie mógł interweniować natychmiast, gdy uzna, że jest zagrożone życie lub zdrowie dziecka, bez czekania na sąd” – powiedział w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” adwokat, specjalista przeciwdziałania przemocy w rodzinie dr Grzegorz Wrona.

Niebieska karta wymusi konkretne działania. Sprawca przemocy zostanie usunięty z domu, a pracownik socjalny zabezpieczy dziecko jeżeli coś mu zaraża. Mało tego, bo nawet jeżeli wpis w systemie Niebieskiej Karty zostanie usunięty, dzielnicowy będzie kontrolował rodzinę przez rok.

Partner matki Kamilka został zaaresztowany pod zarzutem usiłowania zabójstwa i znęcania się ze szczególnym okrucieństwem. Matce chłopca zarzucono narażanie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia oraz udzielenia pomocnictwa mężowi w znęcaniu się nad chłopcem. Po śmierci Kamilka zarzuty mogą zostać zmienione.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]