Alerty IMGW dla tych województw. Od dzisiaj ulewy oraz możliwe burze

Ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego i drugiego stopnia wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dotyczą one intensywnych opadów deszczu. Spodziewane są opady nawet do 60 litrów deszczu na metr kwadratowy

Fot. Pixabay

Od wczoraj możemy obserwować zmiany pogodowe w postaci opadów deszczu o różnej intensywności w zależności od regionu. Miejscami pojawiły się również burze. Wszystko za sprawą niżu Benedykt, który wkroczył do Polski. IMGW wydało alerty pierwszego i drugiego stopnia. Obowiązuje również prognoza zagrożeń na wtorek i środę.

Alerty pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu obowiązują w województwach podkarpackim, małopolskim oraz śląskim. Będą one obowiązywać od godziny 18:00 dnia dzisiejszego i potrwają do czwartku do godziny 6:00 rano. Przewidywane są umiarkowane oraz silne opady deszczu od 45 do 60 litrów wody na metr kwadratowy. W środę miejscami mogą pojawić się burze.

Natomiast ostrzeżenia pierwszego stopnia, przed intensywnymi opadami, wydane zostały dla województw podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego (obowiązywać będą od godziny 18:00 we wtorek i wygasną w czwartek o godzinie 6:00), opolskiego, dolnośląskiego (obowiązywać będą od godziny 18:00 we wtorek i wygasną w środę o godzinie 16:00), lubelskiego (obowiązywać będą od godziny 22:00 we wtorek i wygasną w środę o godzinie 16:00), mazowieckiego (obowiązywać będą od godziny 22:00 we wtorek i wygasną w czwartek o godzinie 6:00), oraz podlaskiego (obowiązywać będą od godziny 5:00 w środę i wygasną w czwartek o godzinie 6:00). W środę lokalnie mogą wystąpić burze.

Dodatkowo przewiduje się możliwość ponownego wystąpienia przymrozków. Synoptycy planują w związku z tym wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województw zachodniopomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego oraz kujawsko-pomorskiego.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]