Ubezpieczenie od deszczowej pogody w wakacje? To biuro podróży takie właśnie oferuje!

Jak podaje „Rzeczpospolita”, biuro podróży Itaka jako pierwsze w Polsce wprowadziło ubezpieczenie od deszczu. Za każdy deszczowy dzień wyjazdu klienci będą otrzymywać rekompensatę wynoszącą 250 złotych

Fot. Pixabay

„Rz” informuje, że formuła ubezpieczenia od deszczu została opracowana we współpracy z firmą ubezpieczeniową Climatica Insurance Solutions. Z samego ubezpieczenia mogą skorzystać klienci biura podróży wybierający się na wakacje bądź urlop do Bułgarii, Egiptu, Grecji, Włoch, Portugalii, Turcji i Hiszpanii. W przypadku, gdy podczas wyjazdu nastąpi pogorszenie pogody i spadnie deszcz, klienci otrzymają rekompensatę 250 złotych za każdy taki dzień.

Deszczowy dzień został jednak zdefiniowany na podstawie kryteriów, które mierzone są według danych meteorologicznych dostarczanych przez serwis Accuweather. Natomiast koszt ubezpieczenia za cały wyjazd wynosi od 69 złotych. Itaka wyjaśnia, że zasady ubezpieczenia nie są skomplikowane, a zgłaszanie roszczeń nie jest wymagane.

Jeżeli warunki upoważniające klienta do otrzymania ubezpieczenia zostaną spełnione, ubezpieczyciel będzie kontaktował się z nim, w celu sprecyzowania formy przekazania pieniędzy. Biuro zapewnia, że wypłata zlecana jest od razu, aby klient jak najszybciej otrzymał pieniądze, w ciągu 1-2 dni roboczych.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]