PiS zamyka sztandarowy program. Wybrani będą mogli kupić mieszkania za grosze!

Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda poinformował, że rząd zamyka program Mieszkanie Plus. Ci, którzy dostali już mieszkanie mogą je wykupić.

Mieszkanie plus miało zapewnić 100 tysięcy mieszkań dla rodzin z dziećmi. Skorzystać z niego miały głównie osoby pozostający w luce czynszowej. Są to osoby, które zarabiają za dużo na lokal komunalny, ale też za mało, by wziąć kredyt. W założeniu po latach wynajmu, mieszkania można by było wykupić za niewielką kwotę. Prawo i Sprawiedliwość zamyka jednak program.

Mieszkanie plus nie wypaliło, ja uczciwie rzecz biorąc nie uczestniczyłem w tym procesie. (…) Dzisiaj posprzątam po Mieszkaniu plus, to znaczy zaproponuję za chwilę rozwiązanie, które zamknie ten temat. (…) Wszyscy ci, którzy (…) otrzymali te mieszkania, bo to jest dzisiaj najem, w ramach Mieszkania plus, na bardzo preferencyjnych warunkach wykupią te mieszkania i zamkniemy ten temat – powiedział Buda w programie „Rzecz o polityce” na portalu rp.pl.

Polityk powiedział też, że rząd ma program 2-procentowego kredytu, który w założeniu ma doprowadzić do własnego mieszkania.

Nie wiadomo, co mają znaczyć bardzo preferencyjne warunki, ale zapewne będą zbliżone do tych, które miały być na koniec programu.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]