Projekt 800 plus już złożony do Sejmu, jednak nie przez PiS!

Jak podał szef klubu parlamentarnego KO Borys Budka, projekt ustawy waloryzujący 500 plus został złożony do Sejmu, jednak przez posłów Platformy Obywatelskiej

Fot. Kraków w Pigułce

Borys Budka, szef klubu parlamentarnego KO poinformował, że w związku z wczorajszymi zapowiedziami Donalda Tuska, posłowie Koalicji Obywatelskiej złożyli w dniu dzisiejszym do Sejmu dwa projekty ustaw. Jak dodał projekty te „rekompensują Polakom drożyznę i inflację, którą zafundowali Morawiecki, Glapiński i ich nieudolne rządy”.

Pierwszy projekt zakłada waloryzację dotychczasowego świadczenia 500 plus do kwoty 800 złotych. Program „800+” miałby wejść w życie już na początku czerwca. PiS natomiast zapowiadało, że zmiany będą obowiązywać od początku 2024 roku.

Jak stwierdził Budka, KO chce wyjąć z festiwalu obietnic wyborczych Kaczyńskiego elementarną przyzwoitość, w tym wypadku jest to waloryzacja świadczenia 500 plus. Dodaje, że obecne ta kwota jest warta o około 230 złotych mniej, niż w okresie uchwalenia tej ustawy.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]