Tysiąc nowych hal sportowych. Oto nowa obietnica PiS

Jak poinformował premier Mateusz Morawiecki, partia rządząca planuje potężny program inwestycji w hale sportowe. Ma powstać 1000 takich obiektów

Fot. Shutterstock

Jak podaje money.pl, na konferencji prasowej premier został zapytany o planowane projekty wsparcia inwestycji sportowych. Odpowiedział on, że rząd inwestuje w sport oraz w tym względzie organizuje rozmowy m.in. z właścicielami klubów sportowych.

„Bardzo mocno inwestujemy w sport. Spotkałem się z kibicami Chorzowa, Rakowa, z decydentami tych klubów. Zadeklarowałem wsparcie dla polskich klubów, po to, aby one osiągały jak najlepsze sukcesy”  powiedział Mateusz Morawiecki.

Dodał, że aby jak najlepiej kształcić młodzież potrzeba odpowiedniej infrastruktury sportowej. Rząd planuje inwestycję pod tym kątem i zapowiada otwarcie tysiąca nowych hal sportowych. Znane są lokalizacje wielu z nich, natomiast jeśli chodzi o resztę to premier podaje, że trwają dyskusje z samorządowcami, z którymi, wyznaje, nawiązana jest dobra współpraca. Wyznał, że nie dziwi go fakt, iż nawet samorządowcy o odmiennej opcji politycznej dostrzegają wysiłek PiS. Ponadto stwierdził, że zachęca ich do współpracy, bo na tym polega troska o dobro wspólne.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]