Ostry zakaz w szkole! Minister Czarnek jest za i czeka na ustawę

Minister Przemysław Czarnek chce wydać surowy zakaz. Zdaniem szefa resortu to, co się dzieje to dramat, któremu należy się przeciwstawić.

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

Minister Przemysław Czarnej powiedział, że w szkole nie będzie „promocji seksu, w tym niemoralnego, demoralizacji i deprawacji na punkcie seksualnym”. W Radio ZET podkreślił też, że „Seksualizacja dzieci to dramat, któremu musimy postawić tamę”.

Szef resortu niedawno wypowiadał się w TV Republika, gdzie komentował nową oddolną ustawę dotyczącą zakazu seksualizacji dzieci. W projekcie zapisano, że edukacja seksualna ma być podawana przez wykwalifikowany zespół z wewnątrz, a udział zewnętrznych organizacji ma być zakazany. Przemysław Czarnek popiera ustawę, podobnie, jak prezes Prawa i Sprawiedliwości i mówi, że edukacja seksualna jest i była. Chodzić ma jednak o zakaz „demoralizacji i deprawacji na punkcie seksualnym”.

Chwile później minister doprecyzował, że chodzi o organizacje, które wchodzą do szkół i mówią właśnie o seksie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]