Była żona pięknie pożegnała Kacpra Tekielego. Byli razem dekadę

Małgorzata Lebda jest cenioną autorką, która zdobyła uznanie za swoje twórcze osiągnięcia. Jeden z jej znanych dzieł to książka zatytułowana „Matecznik”, za którą została uhonorowana Nagrodą Poetycką im. K.I. Gałczyńskiego. Również w ubiegłym roku otrzymała prestiżową Nagrodę Poetycką im. Wisławy Szymborskiej. Jest także byłą żoną alpinisty Kacpra Tekielego. alpinisty, który zginął w Alpach po zejściu lawiny. Żegnaj Kacper. Jestem wdzięczna za te ponad dziesięć lat, w których sobie towarzyszyliśmy. Inspirujący, mocny, wymagający był to czas.

Dorośliśmy przy sobie, a później puściliśmy siebie wolno. I za to też dziękuję.
Łączę się w bólu ze wszystkimi, dla których Kacper był bliskim człowiekiem. A jest takich wielu i wiele. Niech nasz ból przemieni się w coś dobrego.” – czytamy.

Kacper Tekieli  zmarł 17 maja 2023 w rejonie Jungfrau w Szwajcarii. Był to polski wspinacz, instruktor wspinaczki sportowej z tytułem nadanym przez Polski Związek Alpinizmu.

W Tatrach przeszedł około 300 dróg wspinaczkowych, w szczególności (samotnie) większość najważniejszych ścian górskich. W 2010 roku, w ramach VI International Elbrus Race, wbiegł w niecałe pięć godzin na wierzchołek Elbrusu, a dwa lata później wraz z Przemysławem Pawlikowskim zajął dwunaste miejsce w IX Biegu Rzeźnika. Od roku 2010 był też uczestnikiem programu Polski Himalaizm Zimowy 2010–2015.

W ramach tego projektu wziął udział w wyprawach na Makalu i Broad Peak Middle. Przeszedł drogi między innymi w Alpach (w tym słynna „trylogia alpejska” północnych ścian: Eigeru, Matterhornu, Grandes Jorasses, a także północno-zachodnia ściana Civetty w Dolomitach), Kolorado (Octopussy[b] Jeffa Lowe’a, historycznie pierwsza droga lodowa o trudności M8, i inne trudne klasyczne przejścia), Newadzie i na Alasce, a także najszybciej przebył diretissimę północnej ściany Mięguszowieckiego Szczytu Wielkiego

24 września 2020 roku poślubił w Gdańsku polską biegaczkę narciarską Justynę Kowalczyk, która zdecydowała o przyjęciu podwójnego nazwiska – Justyna Kowalczyk-Tekieli. Kacper Tekieli zdecydował się pozostać przy swoim nazwisku. 2 września 2021 roku w Krakowie urodził się pierwszy syn pary – Hugo Tekieli.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]