Lepiej się przygotować i wypłacić gotówkę zawczasu. Weekendowe prace serwisowe w tych bankach

W weekend klienci tych banków muszą przygotować się na przerwy w dostępie do niektórych usług. Większość ma potrwać zaledwie kilka godzin, jednak jeden bank zapowiedział prace na całą sobotę i niedzielę

Fot. Shutterstock/ Kraków w Pigułce

W ten weekend prace serwisowe odbywać się będą w siedmiu bankach:

  • Bank BPS – prace serwisowe zaczną się już w piątek o godzinie 23:00. Do godziny 1:00 w nocy klienci nie będą mieli dostępu do bankowości internetowej banku.
  • Bank Pocztowy – oprócz weekendu, przerwy techniczne będą miały miejsce również w środę oraz czwartek:

– niedziela (21 maja) w godzinach od 3:00 do 8:00 nie będzie możliwości pobrania danych karty w bankowości elektronicznej (dotyczy to też kodu CVC2) oraz nie będzie można wykonywać transakcji internetowych z wykorzystaniem usługi 3D Secure, które wymagają uwierzytelnienia poprzez kod wysyłany przez SMS. Ponadto w godzinach 4:00 – 10:00 klienci nie będą mieli możliwości przyłączania kart do portfeli cyfrowych.

– środą (24 maja) między godziną 22:00 a 1:00 w nocy nie będzie możliwości zlecania transakcji internetowych przy wykorzystaniu usługi 3D Secure z kodem SMS oraz przyłączania kart do portfeli cyfrowych.

– czwartek (25 maja) między godziną 22:00 a 1:00 w nocy będą obowiązywać te same ograniczenia co dzień wcześniej.

  • BOŚ Bank – zapowiedział prace serwisowe, które potrwają od godziny 22:00 w piątek (19 maja) do godziny 6:00 rano w sobotę. W tym czasie niedostępne będą usługi systemu i aplikacji mobilnej BOŚBank24, usługa mojeID oraz TeleBOŚ. Ponadto inflinia będzie działała w ograniczonym zakresie.
  • Citi Handlowy – w sobotę (20 maja) w godzinach 0:00 do 12:00 w południe mogą występować przejściowe utrudnienia w dostępie do systemów banku.
  • ING Bank Śląski – w sobotę pomiędzy godziną 8:00 a 18:00 nie będzie możliwości korzystania z modułu Makler w systemie bankowości internetowej. Natomiast w nocy z sobotę na niedzielę (godzi. 0:01- 5:30) klienci nie będą mogli płacić kartami w internecie z 3DSecure, aktywować kart, zmieniać limitów transakcyjnych i nadawać kodów PIN, zamówić kart płatniczych, przypisać kart do telefonu w aplikacji Moje ING Mobile, dodać kart Mastercard do portfeli zewnętrznych (Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay), zrobić przelewu z rachunku karty kredytowej, realizować operacji na kartach w bankowości elektronicznej czy złożyć wniosku o pożyczkę, otworzyć nowego konta ani konta oszczędnościowego. Mogą wystąpić również utrudnienia ze składaniem wniosków w Moim ING i na stronie internetowej banku oraz z obsługą kart w systemie ING Business i korzystaniem z usług powierniczych (e-Custody) oraz z częścią wniosków.
  • PKO PB i Inteligo – prace serwisowe zaplanowano na godzinę 23:00 w piątek, a ich zakończenie o godzinie 7:00 w poniedziałek (22 maja), chociaż bank zaznacza, że mogą one potrwać krócej. W tym czasie niedostępne mogą być obsługa kart (zmiana limitów, spłata zadłużenia, informacje o kartach, blokada czasowa, historia operacji), aktywacja usługi PKO Płacę później, otwieranie nowych kont, wnioski o karty, pożyczki i kredyty, przelewy z karty kredytowej – również w ramach usługi Płacę z iPKO i Płacę z Inteligo czy brakiem dostępu do otwartej bankowości). Nie będzie można również dokonać płatności za pomocą Blik. Możliwe też będą utrudnienia przy płatności kartą przez internet oraz w korzystanie z serwisu i aplikacji PKO Junior.
  • Santander Bank Polska – piątku na sobotę w godz. 23.00 – 6.30 zapowiedziane są prace serwisowe, w związku z którymi nie będzie można korzystać z bankowości internetowej i mobilnej. Dodatkowo o godz. 22.00 wyłączony będzie Kantor Santander.
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]