Nowa prognoza cen paliw. Już nie jest taka optymistyczna

Jak prognozują analitycy serwisu e-petrol.pl, w przyszłym tygodniu raczej nie możemy spodziewać się takich spadków cen jak obecnie. Ponadto nie wykluczone są również pierwsze podwyżki

Fot. Pixabay

Jak podaje dzisiejsza prognoza e-patrol.pl dla detalicznego rynku paliw na nadchodzący tydzień, możemy spodziewać się zahamowania obniżek, za to ma nastąpić stabilizacja cen. Eksperci podają, że koszty benzyny 95 będą znajdować się w granicach 6,40-6,52 zł za litr, diesel będzie kosztował 6,09-6,21 zł, natomiast ceny autogazu wyniosą pomiędzy 2,94-3,03 złotych.

Analitycy komentują, że w tym miesiącu średnia cena oleju napędowego nie będzie kosztować mniej niż sześć złotych. Przewidywania Daniela Obajtka, dotyczące zdecydowanie niższych cen paliw, nie spełnią się raczej w nadchodzących dniach. Przyczynami takiego obrotu sprawy są sytuacja na giełdach naftowych, na których w ostatnich dniach rosły ceny ropy i paliw, oraz umocnienie złotego w relacji do amerykańskiego dolara.

„Benzyna bezołowiowa 95 potaniała o 5 gr i litr tego paliwa kosztuje aktualnie średnio w Polsce 6,49 zł. Cena oleju napędowego obniżyła się 10 gr do poziomu 6,11 zł za litr. Cena autogazu pierwszy raz od marca ubiegłego roku znalazła się poniżej poziomu trzech złotych. Litr LPG na stacjach kosztuje średnio 2,99 zł” – podają analitycy.

Jak ponadto informują specjaliści z Refleksu, przez osłabienie złotego wobec dolara, które bezpośrednio wpływa na hurtowe ceny paliw, trudniej będzie o tańsze tankowanie w przyszłym tygodniu. Nie wykluczają także pierwszych podwyżek cen diesla po spadkach w ostatnich tygodniach. Ich dane pokazują, że w tym tygodniu benzyna bezołowiowa 95 kosztuje 6,47 zł/l (o 3 gr/l mniej niż tydzień temu), bezołowiowa 98 – 7,07 zł/l (-3 gr/l), olej napędowy 6,06 zł/l (-11 gr/l), autogaz – 2,98 zł/l (-2 gr/l).

Źródło: money.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]