Skarbówka blokuje konta bankowe Polaków! Miliony zajętych rachunków!

Coraz częściej dochodzi do sytuacji, gdzie nasze konta bankowe są kontrolowane przez urzędy skarbowe. W poprzednim roku zaistniało prawie 3,2 miliona takich przypadków.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

W minionym roku odnotowano 3 188 021 przypadków egzekucji na rachunkach bankowych przez urzędy skarbowe. Dodatkowo, w trakcie prowadzenia postępowań zabezpieczających, nałożono 7596 blokad – tak wynika z danych, które money.pl uzyskało od Ministerstwa Finansów.

Istnieje kilka okoliczności, które mogą skłonić urząd skarbowy do zablokowania konta bankowego w Polsce. W większości przypadków jednak, podatnik dowiaduje się o tym już po fakcie i ma ograniczone możliwości działania.

Ministerstwo Finansów wyjaśnia:

„Blokada rachunku bankowego jest możliwa np. na podstawie art. 106a ust.3 ustawy Prawo bankowe, tj. w sytuacji, gdy bank stwierdzi, że jego system jest wykorzystywany do popełniania przestępstw lub ukrywania korzyści pochodzących z przestępstw. Bank może wtedy zablokować konto i powiadomić prokuraturę lub policję albo inny podmiot uprawniony do prowadzenia postępowania przygotowawczego”

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]