Tusk komentuje program 500 plus, a konkretniej jego efekty

Wczoraj Donald Tusk, na spotkaniu z mieszkańcami Kartuz, skomentował program 500 plus, a konkretniej jego efekty. Lider PO powiedział, że nie wystarczy zabrać pieniędzy z podatków i rozdać ludziom, żeby Polki i Polacy chcieli założyć rodziny i mieć sporo dzieci

Fot. Shutterstock

Trwa akcja wyborcza pod nazwą #TuJestPrzyszłość, w ramach której przewodniczący PO spotyka się z mieszkańcami różnych polskich miast. W dniu wczorajszym odwiedził Kartuzy i rozmawiał z mieszkańcami między innymi o efektach programu 500 plus. Celem programu jest wzrost dzietności w naszym kraju, Jednak według statystyk dotyczących przyrostu naturalnego można stwierdzić, że nie spełnił on swojego zadania.

„Co takiego się dzieje, że mimo dużych transferów socjalnych, mimo tego, że PiS ma usta pełne sloganów i frazesów na temat rodziny, dzieci, opieki państwa, co takiego się dzieje, że mamy najgłębszy kryzys demograficzny w historii Polski, że ta smutna różnica, więcej śmierci niż narodzin, jest najdramatyczniejsza od 1945 roku?” – pytał Donald Tusk.

Dodał, że „nie wystarczy zabrać pieniędzy z podatków i rozdać ludziom, żeby Polki i Polacy chcieli założyć rodziny i mieć sporo dzieci” oraz, że potrzebne jest poczucie bezpieczeństwa i wsparcia od państwa, w szczególności u młodych kobiet. Ponadto oznajmił, że matkom, które decydują się rodzić niepełnosprawne dzieci, powinna zostać zapewniona opieka. W ten sposób Donald Tusk odniósł się do zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce przez rząd PiS.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]