W ten sposób Polacy muszą oszczędzać podczas inflacji

W pierwszych miesiącach tego roku, platformy takie jak Allegro, OLX lub Vinted odnotowały dwucyfrowy wzrost liczby ofert i dokonanych zakupów. Kupujemy rzeczy z drugiej ręki, bo coraz częściej nie stać nas na nowe

fot. Pixabay

Jak informowała „Rzeczpospolita”, w pierwszym kwartale bieżącego roku liczba ogłoszeń na platformie OLX oznaczonych jako „używane” wzrosła w ujęciu rocznym o 12 procent. Natomiast dane GUS pokazują, że sprzedaż internetowa w ostatnich miesiącach spadła, jednak tylko w przypadku towarów nowych. Polacy coraz częściej kupują rzeczy z drugiej ręki.

„Wzrost liczby osób umieszczających ogłoszenia to wyraźny sygnał, że spora grupa Polaków traktuje sprzedaż używanych przedmiotów jako sposób na dodatkowy zarobek. Przemawia za tym też fakt, że rośnie również udział ogłoszeń bezpłatnych” – podawał dla „Rzeczpospolitej” Konrad Grygo, analityk biznesowy OLX.

Dodał on, że Polacy nie chcą rezygnować z zakupów, lecz w związku z trudną sytuacją ekonomiczną, z większą uważnością analizują zakupy przedmiotów, które nie są artykułami pierwszej potrzeby. Dane Dun & Bradstreet ukazują ponadto, że na popularności znów zyskują towary z drugiej ręki, głównie ubrania.

Portal money.pl podaje, że zakupy w sklepach z odzieżą używaną – second-handach robi już więcej niż co drugi Polak, mimo, że kilka lat w takich miejscach kupował mniej niż co trzeci.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]