Czy bajecznie tanie domy i mieszkania będą do kupienia w Polsce? Kiedy ruszy dom za złotówkę?

Istnieje możliwość, że wkrótce na rynku nieruchomości pojawi się program rządowy umożliwiający zakup domu za symboliczną złotówkę. We Włoszech z powodzeniem funkcjonuje program, w którym ludzie kupują dom za 1 euro. Potem mają 3 lata, by go wyremontować. 

Fot. Pixabay

Brzmi świetnie? W praktyce to trochę trudniejsze:

„To nie tak wygląda. Nieruchomości za 1 euro sprzedawane są w trybie przetargu, a 1 euro to cena wywoławcza i można zgarnąć dom za tą kwotę tylko wtedy, jeśli nie będzie innych chętnych. Przy czym nie dowiecie się, czy jesteście jedynymi chętnymi, dopóki wszystkie oferty nie zostaną złożone i otwarte, a to oznacza, że raczej nikt nie zaryzykuje składając ofertę za 1 euro.” – czytamy na stronie https://italia-by-natalia.pl/

We Włoszech program funcjonuje w miejscach, które się wyludniają. Nie są to więc atrakcyjne rejony, tylko te, które władze chcą ponownie zasiedlić.

Podobny scenariusz miałby miejsce w Polsce. Trudno więc oczekiwać na dom za złotówkę w Warszawie czy Krakowie.

Według wypowiedzi Narkuna, które zostały zacytowane przez portal PolskiObserwator.de, prognozy dla polskiego rynku nieruchomości są pesymistyczne. W ciągu czterech lat, gdy wejdą w życie przepisy wynikające z unijnej dyrektywy, spodziewane jest, że ceny nieruchomości wzrosną.

Zgodnie z nowymi przepisami, właściciele i budowniczowie będą zobligowani do wprowadzenia różnych ulepszeń, takich jak docieplenie budynków.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]