Pieniądze trafią na konta w sierpniu i we wrześniu. Też dostaniesz świadczenie?

Wiceminister finansów Artur Soboń podał, kiedy wypłacana będzie czternasta emerytura. Trzeba pamiętać, że nie każdy ją dostanie.

Fot. Kraków w Pigułce

W tym roku wypłacimy czternastą emeryturę w sierpniu i wrześniu – oznajmił wiceminister finansów Artur Soboń na antenie Radia Lublin. Dodał, że w kolejnych latach data świadczenia będzie zawarta w rozporządzeniu. Zwykle będzie to jesień.

Trzeba jednak pamiętać, że, przeciwnie do trzynastej, czternasta emerytura nie trafi do każdego. Zamożniejsi emeryci albo otrzymają tylko część świadczenia albo nie otrzymają niczego.

Powyżej 2900 zł brutto, obowiązywać będzie zasada „złotówka za złotówkę”. Polegać to będzie na tym, że świadczenie będzie zmniejszane o kwotę, jaką emeryt otrzymuje. Np. Jeżeli emeryt otrzymuje co miesiąc emeryturę w wysokości 3000 zł brutto, świadczenie zostaje zmniejszone o 100 zł. Jeżeli 3500 zł, świadczenie zostaje zmniejszone o 600 zł itd.

Według rządu świadczenie w pełnej kwocie ma otrzymać aż 5,8 mln osób. 1,3 mln również otrzyma czternastkę, ale w mniejszej kwocie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]