Uwaga na fałszywe wiadomości z tego numeru! Oszuści chcą wyłudzić dane

Tym razem oszuści podszywają się pod wizerunek Pocztexu i wysyłają fałszywe sms’y o niemożności dostarczenia paczki, przez rzekomo nieprawidłowy adres

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

Jak informuje portal dobreprogramy.pl, trwa kolejna akcja phishingowa cyberprzestępców, w której wysyłają oni sms’y. Czytelniczka portalu wyznała, że otrzymała wiele takich wiadomości, a najnowsza pochodziła znumeru +48504532590. Treść brzmiała następująco:

„Twoja paczka ma nieprawidłowy numer domu i nie może zostać dostarczona. Zaktualizuj adres na czas, abyśmy ponownie mogli wysłać towar”. Na samym końcu wiadomości znajdował się również podejrzanie wyglądający link, który prowadził do spreparowanej strony Pocztex. Na niej z kolei znajduje się formularz do wprowadzenia swoich danych. Oczywiście po wypełnieniu go, informacje trafią w ręce przestępców, a dalej mogą zostać wykorzystane na wiele sposobów.

Portal odradza bezrefleksyjne wchodzenie w jakiekolwiek linki, szczególnie rozsyłane w ten sposób. Należy zawsze podchodzić do takich spraw na spokojnie i z rozwagą, ponieważ celem oszustów jest wywołanie u swoich potencjalnych ofiar silnych emocji i działania pod presją czasu.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]