800 plus tylko dla pracujących rodziców? Rząd podjął decyzję

Polskie Stronnictwo Ludowe namawia rząd, by świadczenie 800 plus objęło tylko pracujących rodziców. Rząd podjął decyzję w tej sprawie.

Fot. Shutterstock

Zapowiedź 800 plus wywołała szeroką dyskusję na scenie politycznej.

Donald Tusk powiedział, że świadczenie powinno być wprowadzone już teraz, by pokazać, że wynika to z troski o polskie rodziny, a nie tylko z chęci zdobycia głosów. KO złożyła też odpowiedni wniosek w tej sprawie. Minister Marlena Maląg odpowiedziała, że „Wydawałoby się, że ktoś, kto był premierem wie jak się zarządza budżetem państwa” i wyjaśniła, że rząd działa zgodnie z planem Wcześniej politycy PiS mówili, że budżet na ten rok jest już zaplanowany i nie chcą go zmieniać.

Tymczasem Szymon Hołownia wraz z PSL mówią, ze nowe 800 plus da jeszcze większy impuls inflacyjny. Zaapelowali też, by dać podwyżkę tylko pracującym Polakom. Szefowa MRiPS odpowiedziała błyskawicznie. – Świadczenie 800 plus ma być powszechne, nie może być tutaj podziału między rodziców pracujących i niepracujących; tej zasady będziemy się trzymać – powiedziała w środę w Polsat News Marlena Maląg.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]