Ceny truskawek spadają zbyt szybko. Budzi to niepokój

Na rynkach przybywa polskich truskawek. Ich ceny jednak niepokoją plantatorów, ponieważ spadają w zastraszającym tempie. Jak wskazują, różnicę widać już po pierwszym dniu tego tygodnia

Fot. Pixabay

Jak podaje portal Interia.pl, tegoroczne truskawki pojawiły się 24 kwietnia. Są one uprawiane w szklarniach i tunelach, czyli rynnach produkcyjnych. Wtedy to ich cena wynosiła około 30 złotych za kilogram, natomiast za truskawki greckie trzeba było zapłacić 12 złotych za tę samą ilość.

Teraz ceny zaczęły spadać, a według plantatorów – zbyt szybko. Obawiają się, że w przyszłym tygodniu ceny mogą zostać zaniżone do niepokojących poziomów. Na targu w Broniszach w poniedziałek, ceny tych owoców wahały się pomiędzy 15 a 24 złote za kilogram. Natomiast we wtorek przedział ten spadł do 12-18 złotych za kilogram. W zeszłym tygodniu natomiast ceny wynosiły między 16 a 25 zł/kg.

Na Giełdzie Kaliskiej ceny są podobne, jednak ich najniższy poziom jest zdecydowanie wyższy, niż ten w Broniszach – między 20 a 24 zł/kg. We wtorek natomiast za kilogram należało zapłacić 21 złotych. Portal sadyogrody.pl informuje, że truskawek z tradycyjnego gruntu można spodziewać się w pierwszym tygodniu czerwca.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]