„Masz do odebrania świadczenie z ZUS”? Zakład ostrzega świadczeniobiorców

Oszuści rozsyłają fałszywe wiadomości SMS do ubezpieczonych, informując ich, że mają do odebrania świadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Jednak ZUS ostrzega, że nie należy klikać w podejrzane linki zawarte w tych wiadomościach. Przestępcy mogą próbować wyłudzić dane osobowe lub doprowadzić do utraty pieniędzy przez świadczeniobiorców.

Ostrzeżenie to ma na celu ochronę osób korzystających ze świadczeń ZUS przed oszustami, którzy wykorzystują takie metody phishingowe. Phishing jest techniką, w której przestępcy podszywają się pod instytucje lub organizacje, wysyłając fałszywe wiadomości w celu zdobycia poufnych informacji, takich jak dane osobowe, numery kont bankowych itp.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaleca ostrożność i świadczeniobiorcom zaleca się, aby nie klikali w podejrzane linki ani nie udostępniali swoich poufnych danych w odpowiedzi na takie wiadomości. W przypadku otrzymania podejrzanej wiadomości, zawsze warto skontaktować się z ZUS bezpośrednio, korzystając z oficjalnych źródeł kontaktu, aby potwierdzić autentyczność komunikatu.

Ważne jest zawsze być czujnym i ostrożnym wobec nieznanych wiadomości, szczególnie gdy proponują one uzyskanie pieniędzy lub żądają poufnych informacji. Chronienie swoich danych osobowych i środków finansowych to kluczowy element zapewnienia bezpieczeństwa w dzisiejszym świecie internetowym.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]