Ogromne pieniądze z UE dla Polaków. Te osoby będą ustawiały się w kolejce po wypłaty

Komisja Europejska zatwierdziła polski program o wartości około 1 mld euro, czyli 4,7 mld zł. Polacy będą ustawiali się w kolejce po wypłatę.

Fot. Kraków w Pigułce

Pieniądze, jakie zatwierdziła KE trafią na mocy porozumienia, jakie zawarto z Polską, Bułgarią, Węgrami, Rumunią i Słowacją.

„Komisja Europejska zatwierdziła polski program o wartości około 1 mld euro, mający na celu wsparcie płynności producentów rolnych w kontekście wojny Rosji z Ukrainą. Program został zatwierdzony w ramach tymczasowych ram przejściowych i kryzysowych dotyczących pomocy państwa” – przekazała Komisja Europejska.

Wypłaty będą w formie dotacji bezpośrednich. Mają za zadanie wspomóc rolnikom którzy przez wojnę i sprowadzanie produktów z Ukrainy utracili płynność finansową.

Zarówno dotacje, jak i zakaz sprowadzania produktów dotyczy, jak na razie tylko garstki, co nie rozwiązuje problemów rolników m.in. hodowców drobiu.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]