Przed tą wiadomością ostrzega policja. Zablokujcie ten numer!

Oszuści po raz kolejny wykorzystują ludzką troskę, empatię i naiwność. Przed tą wiadomością ostrzega policja. Gdy się pojawi, zablokujcie ten numer! Wszystko stylizowane jest na wiadomość od dziecka. Na końcu podany jest link – gdy w niego klikniemy nasze oszczędności mogą zostać zagrożone.

„Przestrzegamy przed klikaniem w wiadomości z podejrzanego źródła, jak widzimy oszuści próbują rożnych metod aby przejąć nasze oszczędności, bądźmy czujni” – ostrzega policja.

Policja ostrzega przed podejrzanym linkiem, który może stanowić zagrożenie dla waszego bezpieczeństwa online. Ten konkretny link został zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo i zalecamy, abyście nie klikali na niego ani nie udostępniali swoich danych osobowych w związku z tym.

Oto kilka wskazówek, które pomogą wam uniknąć wpadnięcia w pułapkę oszustwa internetowego:

  1. Nie klikajcie na podejrzane linki: Jeśli otrzymacie wiadomość e-mail, wiadomość na platformie społecznościowej lub na innej stronie internetowej i zawiera ona link, który wydaje się podejrzany lub nieznany, nie klikajcie na niego. Jeśli nie jesteście pewni, że link jest bezpieczny, lepiej zachować ostrożność i nie ryzykować.
  2. Sprawdzajcie adresy URL: Przed kliknięciem na link, zwróćcie uwagę na adres URL. Często oszuści stosują podstępne metody, takie jak zamiana jednej litery w adresie URL lub dodanie dodatkowych znaków, aby wprowadzić was w błąd. Upewnijcie się, że adres URL wydaje się wiarygodny i zgodny z oczekiwaniami.
  3. Używajcie zaktualizowanego oprogramowania antywirusowego: Upewnijcie się, że macie zainstalowane i zaktualizowane oprogramowanie antywirusowe na swoim urządzeniu. To pomoże wam wykryć i zablokować potencjalne zagrożenia.
  4. Zachowujcie ostrożność podczas udostępniania danych osobowych: Nie udostępniajcie swoich poufnych informacji osobowych, takich jak numery kont bankowych, hasła czy numery kart kredytowych, na nieznanych i niezaufanych stronach internetowych. Zawsze sprawdzajcie wiarygodność strony i upewnijcie się, że jest to bezpieczne połączenie (https).

Pamiętajcie, że oszuści często wykorzystują różne metody, aby wyłudzić wasze dane osobowe lub naruszyć wasze bezpieczeństwo online. Bądźcie czujni i starajcie się zawsze zachować ostrożność podczas korzystania z internetu.

W przypadku, gdy natraficie na podejrzane linki, raportujcie je odpowiednim organom lub administratorom platformy, na której się pojawiły, aby pomóc w zapobieżeniu oszustwom.

 

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]