Z tego włoskiego numeru dzwonią nawet do Polaków. Lepiej go nie odbierać

Podejrzane połączenie z włoskiego numeru kierunkowego +39 wyglądać może jak typowe oszustwo, jednak w tym przypadku sprawy mają się nieco inaczej

Fot. Pixabay

Jak donosi dobreprogramy.pl, każdy może otrzymać, budzące podejrzenia, połączenie z numeru +393511020815. Pierwsze dwie cyfry numeru wskazują na to, że krajem pochodzenia numeru są Włochy. W pierwszej chwili można podejrzewać, że to znane oszustwo typu wangiri, jednak okazuje się, że jest to inny schemat. W metodzie wangiri chodzi bowiem o „puszczenie sygnału”, co nakłania odbiorcę do wykonania płatnego połączenia zwrotnego.

Jednak portal powołuje się na informację włoskiego serwisu Tellows, który wskazuje, że ten numer wykorzystywany jest przez telemarketerów w natarczywy sposób. Był on wyszukiwany w sieci ponad 700 razy i ma on negatywną opinię. Wiele osób klasyfikuje go jako wykorzystywany w agresywnej reklamie i oszustwach, lub jako głuchy telefon.

W związku z tym najlepiej nie odbierać tego połączenia, oraz pod żadnym pozorem nie oddzwaniać na niego, gdyż nie można wykluczyć, iż jest on płatny. Ponadto jeśli chodzi o telefony od nieznanych numerów, zawsze należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]