Zatrważające ceny tego produktu. W ciągu dwóch lat podrożał aż o 62 procent

Jak podaje portal dlahandlu.pl, obecnie za opakowanie makaronu spaghetti Primo Gusto firmy Barilla zapłacimy średnio 5,82 zł, podczas gdy w maju 2021 roku kupilibyśmy go za 3,59 złotych. Z tego wynika, że w ciągu dwóch lat cena wzrosła o blisko 62 procent

Fot. Shutterstock

Ceny makaronu to nie tylko bolączka polskich konsumentów ale również mieszańców kraju, skąd ten produkt pochodzi. Jak podawał portal CNBC, we Włoszech w kwietniu makaron podrożał o 16,5 procent rok do roku. Jest to wzrost znacząco powyżej inflacji, która obecnie w tym kraju wynosi 8,1 procent.

„Gazeta Wyborcza” donosi jednak, że problem drogiego makaronu we Włoszech jest i tak niewielki przy tym, z którym muszą mierzyć się Polacy, gdyż według danych GUS z zeszłego miesiąca, makaron zdrożał średnio o 22 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem. Jest to wynik również powyżej inflacji, która w tym miesiącu wynosiła 14,7 procent.

Ponadto potwierdzają to analizy z koszyka cenowego portalu dlahandlu.pl. Ukazują one, że cena paczki spaghetti Primo Gusto firmy Barilla wynosi obecnie średnio 5,82 złotych. Rok temu kosztowała 4,75 złotych, a w maju 2021 roku można ją było nabyć za jedynie 3,59 złotych. Daje to wzrost ceny o 22,5 procent w ciągu roku i o blisko 62 procent w ciągu dwóch lat.

Źródło: money.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]