Ogromny podatek zniesiony. Są warunki

Zniesiono ogromny podatek, który do tej pory wynosił kilka do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Są jednak pewne warunki, a dla niektórych będzie nawet drożej.

Sejm zdecydował, że podatek od Czynności Cywilnoprawnych nie będzie płacony przez osoby, które nabywają swoje pierwsze mieszkanie. Podatek ten wynosił 2 proc., co przy obecnych cenach pozwoli Polakom zaoszczędzić od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych.

– Znosimy podatek 2-proc. tak, by poprawić sytuację osób nabywających na rynku wtórnym swoje pierwsze mieszkanie. Najczęściej są to osoby młode, rozpoczynające dopiero swoją karierę zawodową, w związku z czym posiadające ograniczone możliwości finansowe – przekazał minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

Są jednak dwa warunki. Po pierwsze mieszkanie to musi pierwszym mieszkaniem kupującego lub pary, a po drugie, ma być zakupie na rynku wtórnym. W przeciwnym wypadku 2 proc. podatek będzie naliczony.

Sejm zdecydował też, że kupienie szóstego i kolejnego lokalu w cyklu hurtowym okupione będzie wyższym podatkiem od PCC, który wyniesie aż 6 proc.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]