Pracodawca może zapłacić za Twoje wakacje! Takie warunki trzeba spełnić

Pracodawca może dofinansować wakacje pracownika, ale żeby tak się stało musi być spełnione kilka warunków. Warto się dowiedzieć, że bo może się okazać, że w Twoje pracy wszyscy korzystają poza Tobą.

Fot. Shutterstock

Osoby, które zatrudnione są na umowę o pracę mogą liczyć nie tylko na wynagrodzenie za czas urlopu, ale również pokrycie części kosztów. Nie wszędzie jednak i nie zawsze jest to możliwe.

Przed e wszystkim zakład pracy musi być odpowiednio duży. Zakłady budżetowe i przedsiębiorstwa zatrudniające powyżej 50 osób, mogą mieć Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych. Jeżeli fundusz istnieje, jesteśmy na dobrej drodze do uzyskania środków. Oczywiście nawet wtedy nie mamy stuprocentowej pewności, że takie świadczenie jest w firmie, ale rzeczywiście niektóre firmy mają na to fundusze. Po złożeniu wniosku o dofinansowanie pracownik dostanie wsparcie w wysokości zazwyczaj kilkuset złotych.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]