Wyjazd nad polskie czy zagraniczne morze? Co obecnie się bardziej opłaca?

Wyjazd nad morze jest doskonałą formą wypoczynku na urlopie lub wakacjach. Chętnie wybieramy zarówno obręb Morza Bałtyckiego, jak i inne, zagraniczne regiony nadmorskie. Który kierunek wyjazdu opłaca się bardziej, w dobie inflacji?

Fot. Pixabay

Morze Bałtyckie słynie ze swoich pięknych plaż i małego zasolenia, jedynie pogoda nad nim jest bardzo zmienna, gdyż a dnia na dzień, z upalnych temperatur może zmienić się w zachmurzoną i deszczową aurę. Z oczywistych względów, o takie problemy nie musimy się martwić w krajach o cieplejszym klimacie, gdzie pogoda zazwyczaj jest słoneczna. Z tego względu wyjazdy w takie kraje cieszą się tak dużym zainteresowaniem.

Jak informuje portal money.pl, ostatnie lata pokazały, że tydzień nad Adriatykiem lub innym popularnym zagranicznym kierunku kosztuje zdecydowanie mniej niż pobyt nad polskim morzem. Niestety w międzyczasie, przez pandemię, wojnę i szalejąca inflację, wielu z nas musiało całkowicie zrezygnować lub ograniczyć wyjazdy.

Co obecnie w takim razie bardziej się opłaca: wyjazd nad polskie czy zagraniczne morze? Mimo wszystko, wyjazd w obrębie kraju cieszy się dużym zainteresowaniem turystów, nie tylko w sezonie. Ostatnie miesiące pokazały, że chętnie przyjeżdżamy nad morze również zimą, czy na długie weekendy. Podczas majówki, na popularnych polskich plażach można było ujrzeć tłumy spacerowiczów. Przewiduje się, że wielu turystów zawita nad polskim morzem w długi weekend czerwcowy. Wtedy będzie nieco taniej, gdyż sezon dopiero będzie w lipcu i sierpniu.

Natomiast, na pewno taniej jest w przypadku zagranicy, zwłaszcza w takich miesiącach jak kwiecień, maj czy czerwiec. Jak donosi moeny.pl ceny w takich państwach, jak Bułgaria, Hiszpania, czy Chorwacja zaczynają się od 1500 zł od osoby za kilka dni urlopu. Podczas sezonu jednak kwota wzrasta nawet dwukrotnie. Trzeba jednak brać pod uwagę kwestię inflacji. Kiedyś dużą popularnością cieszyły się, wyczekiwane przez turystów, oferty last minute. Niestety wszystko wskazuje na to, że nie będzie tego typu ofert podczas wakacji 2023, co zapowiedział już szef TUI.

Jeżeli chodzi o wyjazd nad polskie morze, to wydatki są w znacznej mierze kwestią indywidualną, zależną od preferencji. Długi weekend majowy i nadchodzący długi weekend czerwcowy pokazały, że pobyt nad morzem jest możliwy w cenie poniżej 100 zł od osoby za dobę i to w bardzo dobrych warunkach. W takim celu zaleca się wybierać mniejsze miejscowości, taki jak Jarosławiec, Darłówko, czy Rowy. Tam cena za dobę mieści się w przedziale od 70 do 90 zł od osoby. W popularnych kierunkach podróży, którymi są np. Władysławowo, Kołobrzeg czy Trójmiasto, ceny wynoszą nawet dwa razy więcej, w przedziale 140 do 160 złotych za dobę od osoby.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]