Ile zapłacimy za truskawki w szczycie sezonu? Ekspert prognozuje

Pomimo iż sezon na te owoce ma dopiero nastąpić, to ich już obecnie są dosyć tanie. Eksperci szacują, że ma być jeszcze taniej, bo w szczycie sezonu kilogram truskawek gruntowych ma kosztować od dwóch do trzech złotych

Fot. Pixabay

Już niedługo rozpocznie się sezon na truskawki. Obecnie ich cena jest niestabilna, jednak przy tym wyjątkowo niska. Jak podaje Maciej Kmera, ekspert Rynku Hurtowego Bronisze, na tą porę roku owoce te są bardzo tanie, a będą jeszcze tańsze. Oczywiście cena zależy od jakości owoców. Te wyhodowane w tunelach foliowych, bez styczności z podłożem, wyselekcjonowane i oczyszczone są droższe, około 10 złotych za kilogram.

„Można rozpoznać taką truskawkę, ponieważ jest pakowana w łubianki czy kartoniki kilogramowe, a te pochodzące z gruntu, przykryte odpowiednio wcześnie folią perforowaną czy włókniną, są pakowane po 2 kilogramy i  kosztują 6-7 złotych za kilogram.” – wyjaśnia ekspert.

W szczycie sezonu koszt truskawek będzie uzależniony od pogody, jednak Krema przewiduje, że ceny będą spadały. Za truskawki gruntowe przyjdzie nam zapłacić w przedziale 2-3 złotych za kilogram, natomiast za te z uprawy tunelowej między 5, a 7 złotych za kilogram.

Źródło: polsatnews.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]