Masz samochód? Masz nowy obowiązek. Nowe kary za niedopełnienie

Centralna Ewidencja Pojazdów przejdzie ogromne sprzątanie. Przy okazji wprowadzono nowe kary, których wcześniej nie było. Kierowcy mają nowy obowiązek o którym muszą pamiętać.

For. Pixabay

Zmiany wprowadzono w Ustawie o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia niektórych skutków kradzieży tożsamości. Rząd chce przeprowadzić porządki tak, aby liczba aut na drogach odpowiadała liczbie aut w bazie.

W ustawie jest zapis mówiący o wygaśnięciu dopuszczenia do ruchu pojazdu zarejestrowanego przed 14 marca 2005 roku, o ile przez 10 lat nie przechodził badania technicznego i nie płacono za niego OC. Oznacza to usunięcie samochodu z bazy. Będzie go można zarejestrować ponownie o ile przejdzie badania i wykupi się na niego polisę OC.

Nowy obowiązek i nowa kara

Obecnie po zakupie pojazdu wystarczy ten fakt zgłosić. Teraz dodatkowo wprowadzono obowiązek jego przerejestrowania w ciągu 30 dni od zmiany właściciela. Dotyczy to wszystkich aut. Wprowadzono tez nowe kary administracyjne. Za brak złożenia wniosku o rejestrację zapłacić będzie trzeba 500 zł. Jeżeli spóźnicie się o więcej niż 180 dni zapłacicie już 1000 zł. Za brak zawiadomienia o zbyciu pojazdu będzie kolejna kara, tym razem 250 zł.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]