„Nie klikaj w linki! Nie otwieraj załączników!” Ktoś podszywa się pod bank

Przestępcy tworzą fałszywe wiadomości e-mail podszywające się pod Bank BNP Paribas. Jeśli otrzymałeś/aś wiadomość o treści przedstawionej poniżej, nie jest to wiadomość pochodząca od Banku:

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

„Mam nadzieję, że ta wiadomość Cię zastanie. Piszemy, aby poinformować Cię o ostatnich aktualizacjach przepisów, które wymagają od nas zbierania pewnych informacji od wszystkich naszych klientów.

Aby Twoje konto pozostało aktywne i w pełni funkcjonalne, uprzejmie prosimy o jak najszybsze podanie nam niezbędnych informacji.

Pamiętaj, że niepodanie tych informacji może spowodować nałożenie ograniczeń na Twoje konto, co może wpłynąć na możliwość korzystania z niego w pełnym zakresie.

Dziękujemy za współpracę i zrozumienie w tej sprawie.

Zaloguj się”

Pamiętaj, że Bank nigdy nie wysyła linków do logowania do bankowości elektronicznej w wiadomościach e-mail. Możesz stracić pieniądze, jeśli podasz swoje dane logując się przez link w takiej wiadomości.

Zawsze sprawdzaj, kto jest rzeczywistym nadawcą wiadomości. Nie klikaj w linki ani nie otwieraj załączników w wiadomościach pochodzących od nieznanych źródeł.

Jeśli jeszcze nie masz zainstalowanego, zainstaluj oprogramowanie antywirusowe na swoim urządzeniu.”

To ostrzeżenie informuje o pojawieniu się fałszywych wiadomości e-mail, które udają, że są wysyłane przez Bank BNP Paribas. Oszuści próbują wyłudzić informacje od klientów, podszywając się pod bank. Bank nigdy nie prosiłby o przesłanie poufnych danych poprzez wiadomość e-mail, zwłaszcza linkiem do logowania. Kliknięcie takiego linku i podanie swoich danych logowania może prowadzić do utraty pieniędzy oraz naruszenia bezpieczeństwa konta.

Ważne jest, aby zawsze sprawdzać źródło wiadomości e-mail i nie klikać w linki lub otwierać załączników pochodzących z nieznanych lub podejrzanych źródeł. Jeśli otrzymasz podejrzaną wiadomość e-mail, skontaktuj się bezpośrednio z bankiem, korzystając z oficjalnych kanałów komunikacji, aby potwierdzić jej autentyczność. Zaleca się również zainstalowanie oprogramowania antywirusowego na urządzeniu w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]