„Działanie niegodne”. Prezydent ostro w sprawie spotu PiS

Prezydent Andrzej Duda uderza w Prawo i Sprawiedliwość. Głowa państwa uważa, że działanie partii jest „niegodne i nie ma dla niego usprawiedliwienia”.

Fot. Shutterstock

„Pamięć o Ofiarach niemieckich zbrodni w Auschwitz jest święta i nietykalna. Tragedia milionów Ofiar nie może być wykorzystywana w walce politycznej. To działanie niegodne i nie ma dla niego usprawiedliwienia” – napisał Prezydent.

Prawo i Sprawiedliwość opublikowało nowy spot. Umieszczono w nim obóz koncentracyjny Auschwitz, wypowiedź Tomasza Lisa oraz napis przyrównujący to wszystko do marszu 4 czerwca.

Na spot zareagowało już samo muzeum, jak i Jan Strzeżek, który złoży jeszcze dzisiaj zawiadomienie do prokuratury. „W związku z obrzydliwym spotem PiS, który depcze pamięć o zamordowanych w Auschwitz, złożę dzisiaj zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa. Nie może być zgody na wykorzystywanie ofiar w bieżącej walce politycznej – ktoś kto to robi na zawsze okrywa się hańbą” – napisał warszawski radny.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]