Kosisz trawnik? Można dostać do 5000 złotych grzywny!

Właściciele nieruchomości z trawnikami często używają kosiarek podczas wiosny i lata. Pomimo braku jasno zdefiniowanych przepisów w Polsce, które bezpośrednio zabraniają koszenia trawy, istnieje ryzyko nałożenia surowych kar za tego rodzaju działania.

Kluczowe jest tutaj zrozumienie, że kara może być nałożona za koszenie trawy w niewłaściwych godzinach. Przejdziemy teraz do szczegółów dotyczących odpowiednich godzin dla tej czynności.

Większość z nas zdaje sobie sprawę, że pewne działania mogą być uciążliwe dla naszych sąsiadów. Koszenie trawnika, szczególnie o wczesnych porankach czy późnych wieczorach, może zakłócać spokój i ciszę w okolicy. Dlatego ważne jest, aby pamiętać o odpowiednich godzinach, w których możemy przystąpić do koszenia.

Niektóre lokalne przepisy mogą zawierać szczegółowe zasady dotyczące godzin, w których dozwolone jest wykonywanie głośnych prac w domu czy ogrodzie. Zasady te mają na celu ograniczenie hałasu, szczególnie w godzinach nocnych. Należy więc zawsze sprawdzić lokalne przepisy, aby uniknąć potencjalnych problemów.

W większości przypadków bezpiecznym zakresem czasu do koszenia trawnika są godziny pomiędzy 8:00 a 22:00, ale zawsze warto skonsultować to z lokalnymi przepisami. Pamiętajmy, że szanowanie ciszy nocnej i dobro naszych sąsiadów jest równie ważne, co dbanie o nasz trawnik.

Kary wynikają z Kodeksu Wykroczeń, którego artykuł 51 mówi:

§ 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Gdy hałasy są wyjątkowo uciążliwe kara może wynosić aż do 5000 złotych.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]