Kto stoi za skandalicznym spotem PiS o Auschwitz?

Jak donosi portal Interia.pl, kontrowersyjny spot Prawa i Sprawiedliwości został wymyślony przez dyrektora Biura Prezydialnego PiS i jeden z najbliższych współpracowników prezesa Kaczyńskiego

By Bibi595 – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=18245815

Portal Interia.pl ujawnia, kto stoi za spotem Partii i Sprawiedliwości, który wywołał burzę w mediach. Podaje on, że odpowiada za niego Michał Moskal, dyrektor Biura Prezydialnego PiS i jeden z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego.

Sam Moskal oznajmił, że fragmenty zdjęć Muzeum Auschwitz-Bierkenau zostały wykorzystane jako krytyczną analizę skandalicznego i nawołującego do nienawiści wpisu Tomasza Lisa. Były redaktor naczelny „Newsweeka” na swoich mediach społecznościowych dodał wpis: „znajdzie się komora dla Dudy i Kaczora”. Jak informuje rozmówca Interii ze sztabu wyborczego PiS, odpowiedzialnym za internet jest właśnie Michał Moskal, a wszystkie spoty wychodzą od niego.

„Część medialnego establishmentu, która wczoraj milczała, gdy opozycyjny celebryta Tomasz Lis nawoływał do wysłania prezesa Jarosława Kaczyńskiego i prezydenta Andrzeja Dudy do komory, dziś stara się obarczyć winą za te słowa PiS. Obnażyliśmy hipokryzję i to ich straszliwie boli” – mówił dla Interii dyrektor. Dodał też, że chodzi o „język nienawiści nawiązujący do tych tragicznych wydarzeń stosowany od wielu lat przez opozycyjnych polityków i ich otoczenie”.

Spot został mocno skrytykowany przez opozycję oraz przez Muzeum Auschwitz-Birkenau. Natomiast prezydent Andrzej Duda oznajmił, że jest to „działanie niegodne”

Źródło: Interia.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]