Uwaga! Oszuści podszywają się pod popularną platformę i rozsyłają maile

Cyberprzestępcy często wykorzystują strategię podawania się za znane marki, co może wzbudzić w potencjalnej ofierze poczucie zaufania. Jedno w częściej spotykanych oszustw podszywa się pod Allegro

Fot. Pixabay

Jak donosi portal dobreprogramy.pl, Polacy od dawna otrzymują liczne maile rzekomo pochodzące od serwisu Allegro z podanymi linkami. W ostatnim czasie natknąć się można na liczne próby phishingu, mającego na celu wyłudzenie danych, w którym oszuści internetowi podszywają się pod administrację Allegro. Jednak from takiego działania jest wiele.

Najnowsza kampania mailowa cyberprzestępców polega na próbie wmówienia odbiorcom o problemie ze zbyt częstym logowaniem na konto Allegro z aplikacji mobilnej, co ma sugerować o próbie włamania się na konto. W treści wiadomości oszuści mówią o konieczności dokonania autoryzacji logowania oraz potwierdzenia aktualnych danych. Ponadto zawarta jest informacja o możliwości usługi „Allegro!”, która miałaby oferować darmowe dostawy i zwroty, a która może zostać wyłączona w przypadku niepotwierdzenia danych.

Witaj, Twoje konto może zostać zablokowane z racji częstych prób logowań z aplikacji mobilnej. W celu ochrony konta prosimy o autoryzację oraz potwierdzenie aktualnych danych. Jeśli chcesz dalej korzystać z swojego konta Allegro! Pamiętaj, że jedynie aktywna usługa Allegro! gwarantuje Ci darmowe dostawy kurierem oraz do Paczkomatów i Punktów odbioru, a także do zwrotów. Zgodnie z art. IX ust. 3 Regulaminu Allegro! istnieje możliwość zablokowania konta z racji braku potwierdzenia aktualnych danych personalnych i rozliczeniowych.” – tak wygląda pełna treść fałszywego maila.

Portal zaleca, aby takie maile ignorować, a w razie wątpliwości skontaktować się z działem wsparcia klienta na oficjalnej stronie Allegro.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]