Od czerwca wprowadzono zmiany! 10 zł za wyciągnięcie pieniędzy z bankomatu! [02.06.2023]

Od 1 czerwca zmieniły się cenniki w PKO BP. Przeczytajcie nowy cennik, by potem nie mieć zaskoczenia po zalogowaniu się na konto.

Fot. Kraków w Pigułce

Banki argumentują głównie, że podwyżki opłat są konieczne ze względu na wzrastające koszty operacyjne, takie jak wydatki na IT, bezpieczeństwo, rosnące koszty pracownicze oraz potrzebę inwestowania w nowe technologie. Jednak klienci banków nie są przekonani przez te argumenty i uważają, że w dzisiejszych czasach, gdy większość transakcji odbywa się elektronicznie, koszty obsługi powinny raczej maleć niż rosnąć.

Co się zmieniło?

Przede wszystkim było kilka różnych rachunków. Ograniczono niektóre z nich i zmieniono na PKO Konto za Zero. Konto rzeczywiście jest za zero, ale trzeba wykonać pięć transakcji za pomocą karty lub BLIK, inaczej zapłacimy za prowadzenia konta 10 zł.

Podrożeje autoryzacja przelewów za pomocą karty kodów na 0,50 gr, a także wypłata z bankomatów. Wypłaty z bankomatów PKO BP nadal są bezpłatne, ale za te obce zapłacimy 10 zł, za wyjątkiem jednej takiej transakcji w miesiącu. To samo dotyczy wpłat i wypłat w placówce. Jedna taka operacja będzie darmowa, ale za każda kolejną zapłacimy 10 zł.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]