Wchodzi w życie nowy cennik w największym polskim banku!

Od 1 czerwca zmieniły się cenniki w PKO BP. Przeczytajcie nowy cennik, by potem nie mieć zaskoczenia po zalogowaniu się na konto.

Fot. Shutterstock

Banki głównie tłumaczą potrzebę podnoszenia opłat koniecznością pokrycia wzrostu kosztów operacyjnych, w tym na IT, bezpieczeństwo, rosnące wydatki na zasoby ludzkie, jak również inwestycje w nowoczesne technologie. Niemniej jednak, klienci banków nie przyjmują tych argumentów zbyt chętnie, uznając, że w erze cyfryzacji, kiedy większość transakcji jest realizowana elektronicznie, koszty obsługi powinny raczej spadać, a nie rosnąć.

Jakie zmiany nastąpiły?

Na pierwszym planie jest zmiana w strukturze oferowanych rachunków. Niektóre z nich zostały ograniczone i zastąpione przez PKO Konto za Zero. Jak nazwa wskazuje, konto jest bezpłatne, ale tylko pod warunkiem wykonania pięciu transakcji kartą lub za pomocą BLIK. W przeciwnym razie opłata za prowadzenie konta wyniesie 10 zł.

Koszty związane z autoryzacją przelewów za pomocą karty kodów wzrosną o 0,50 gr. Wzrosną również opłaty za wypłaty z bankomatów. Na szczęście wypłaty z bankomatów PKO BP są nadal darmowe, ale za korzystanie z bankomatów innych banków pobierana jest opłata 10 zł, z wyjątkiem jednej takiej transakcji w miesiącu. Ta sama reguła dotyczy wpłat i wypłat w placówkach bankowych. Pierwsza taka transakcja jest bezpłatna, ale za każdą następną obciążeni jesteśmy opłatą 10 zł.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]