Wiceszef MSWiA pochwalił ale również skomentował działania Donalda Tuska

Wiceszef MSWiA, Błażej Poboży skomentował niedzielny marsz i oznajmił, że nie był to „marsz nienawiści”, ale stwierdził, że nie szło w nim pół miliona osób. Docenił również lidera PO dodając, że osiągnął on wczoraj bardzo duży sukces

Fot. European People’s Party Praca pochodna: TharonXX / Wikipedia

Członek rządu PiS, wiceszef MSWiA, Błażej Pobożny podczas rozmowy ze stacją Radio Zet podał, że chociaż „zanosiło się na marsz nienawiści to tak nie było”, a policja nie odnotowała żadnych większych incydentów. Stwierdził jednak, że w marszu nie brało udział tylu uczestników, jak deklarują organizatorzy.

Jeszcze w trakcie marszu, organizatorzy podawali, że uczestniczyło w nim pół miliona osób. Jednak nieoficjalne dane od służb podawały liczbę ok. 150 tys. uczestników. Błażej Pobożny stwierdza, że ta mniejsza liczba jest bliższa prawdziwej.

„To była ta liczba, która jest szacunkowa. (…) Trudno jest to jednoznacznie oszacować, ponieważ marsz objął dużą część miasta, dodatkowo zbiegło się to z weekendem i ładną pogodą” oznajmił.

Pomimo iż mówił, że Donald Tusk „wykonał bardzo dużą pracę polityczną i okołopolityczną”, to również oznajmił, że podporządkował on sobie całą opozycję, zdominował on oraz zwabił ludzi na marsz przy użyciu moralno-politycznego szantażu z wykorzystaniem mediów. Stwierdził również, że lider PO zwabił liderów na swój marsz partyjny, a nie pozwolił im nawet wystąpić.

Źródło: Money.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]