Chcesz dorobić w wakacje? Oto lista najlepiej płatnych prac sezonowych

Rozpoczyna się okres prac sezonowych, jednak już w maju pojawił się wysyp takich ofert na portalach ogłoszeniowych. W jakich sektorach można zarobić najwięcej?

Fot. Pixabay

Jak podaje ekspert rynku pracy oraz założyciel Personnel Service, Krzysztof Inglot, pomimo iż nie spodziewa się on tak dużego zainteresowania turystów, jak w poprzednich sezonach, to liczba miejsc pracy w sektorze obsłgi ruchu turystycznego nie spadnie. Analiza Personnel Service pokazuje, że jest wiele ofert dla pracowników pomagających przy zbiorach oraz sadzeniu owoców lub warzyw. Tutaj stawki wahają się pomiędzy 18 a 25 zł netto za godzinę.

Podobnie jest w ofertach związanych z ogrodnictwem (przy podlewaniu czy pielęgnacji roślin). Również aktywnie działa branża budowlana, gdzie zatrudnieni mogą liczyć na wynagrodzenie od 20 do nawet 35 zł netto za godzinę za pracę związaną z remontami lub konserwacją nieruchomości.

Natomiast w miejscowościach turystycznych najwięcej zarobić mogą instruktorzy surfingu, nurkowania lub żeglarstwa – od 25 do 50 zł netto/h. Animatorzy prowadzący różne zajęcia rekreacyjne oraz imprezy dla gości hotelowych mogą liczyć na wynagrodzenie rzędu 20 – 28 złotych netto/h. Natomiast widełki w granicach 18- 24/25 złotych można znaleźć w ofertach prac dla pracowników na festiwalach muzycznych, w małej gastronomii, w hotelu lub ośrodku wypoczynkowym, dla kelnerów lub pracowników na plaży.

Ekspert przypomina, że młode osoby zainteresowane pracą wakacyjną powinny zaopatrzyć się w książeczkę sanepidowską, gdyż w wielu stanowiskach jej posiadanie jest wymagane. Dotyczy to zawodów gdzie pracownik ma kontakt z żywnością, lekami i wodą ale również myciem naczyń. Książeczkę też muszą posiadać osoby pracujące z dziećmi do lat 6.

Źródło: money.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]