Nawet 30 stopni w cieniu. Już niedługo fala upałów w Polsce

IMGW prognozuje, że już jutro możemy spodziewać się wysokich temperatur, które mają się utrzymać do końca tygodnia

Fot. Pixabay

Wielkimi krokami nadchodzi pierwsza w tym roku fala upałów w Polsce. Już od środy termometry pokażą nawet 30 stopni C., głównie na północy kraju oraz w województwie kujawsko-pomorskim. IMGW podaje, że w tych rejonach spodziewać się można nie tylko wysokiej temperatury ale również niskiej wilgotności powietrza. Natomiast 29 stopni będzie w województwie warmińsko-mazurskim i podlaskim, a 28 stopni przewiduje się w zachodniej części kraju.

Również w czwartek prognozuje się 30 stopni C. dla województw kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Minimalnie chłodniej ma być w piątek, natomiast upały mają odpuścić w weekend. Noce także będą ciepłe, w niektórych częściach Polski termometry pokazywać będą nawet 19 stopni C.

Wysokie temperatury mogą być niebezpieczne dla dzieci oraz osób starszych, które powinny unikać wychodzenia na słońce w trakcie upałów, szczególnie w okolicach południa. Każdy natomiast powinien pamiętać o nawodnieniu oraz ochronie skóry przed poparzeniem słonecznym. W tym celu należy stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym oraz zakładać nakrycie głowy. Zalecane jest również ubieranie odzieży z jasnych, lekkich oraz przewiewnych materiałów.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]