Niespodziewany zakaz od rządu. Palacze będę mieli problem

Rząd niespodziewanie wprowadza zakaz, który uderzy praktycznie we wszystkich palących, także tych, którzy używają podgrzewaczy. Odpowiedni punkt znalazł się w ustawie lekowej.

Fot. Pixabay

Niedawno pisaliśmy o tym, że pierwsze kraje wprowadzają kompletny zakaz sprzedaży tytoniu. Wygląda na to, że nasz rząd też wziął się za walkę z nałogiem. Niespodziewanie w nowelizacji ustawy lekowej znalazł się zapis, którego nie było w poprzednich projektach.

Projektu uderza tym razem nie tylko w palaczy tradycyjnych papierosów, ale także tych, którzy używają podgrzewaczy. Z tej mniej szkodliwej alternatywy korzysta około 1 milionów ludzi. Zakazano używania tytoniu mentolowego w zwykłych papierosach, podgrzewaczach i w tytoniu samym w sobie, tym, który służy do samodzielnego skręcania. Zapis zapisano dość dziwnie:

Zakazu wprowadzania do obrotu wyrobów tytoniowych o aromacie charakterystycznym (…) nie stosuje się do wyrobów tytoniowych innych niż papierosy, tytoń do samodzielnego skręcania papierosów i podgrzewane wyroby tytoniowe”.

Zakazu „nie stosuje się do wyrobów innych”, czyli stosuje się tylko do tych wyrobów. Zakaz powinien wejść w życie do 23 października 2023 roku.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]