300 zł co miesiąc. Prezydent podpisał projekt jednogłośnie przyjęty przez Sejm

Sejm przegłosował ustawę o 300 zł dodatku. Pieniądze co miesiąc, do końca życia będą spływały na konta konkretnych osób. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę i od lipca pierwsze pieniądze będą już mogły być wysyłane.

Za przyjęciem dodatku dla sołtysów było 438 posłów, 12 opowiedziało się przeciw, nikt się nie wstrzymał. Nowa ustawa obejmie ponad 40 tysięcy osób.

Zgodnie z projektem, po osiągnięciu wieku emerytalnego (60 lat w przypadku kobiet i 65 lat w przypadku mężczyzn) sołtysom będzie przyznawane dodatkowe 300 zł do emerytury. Będzie jednak jeden warunek: funkcje sołtysa powinno sprawować się dwie kadencje, nie mniej niż przez 8 lat.

Wypłatami będzie zajmować się Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, czyli KRUS. Świadczenie ma być co roku waloryzowane.

Praca sołtysa przez lata była niedoceniana, a to właśnie oni mają najwięcej roboty na wsi często nie dostają za to żadnego, nawet najmniejszego wynagrodzenia.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]