Nigdy nie rób tego na klatce schodowej. Sąsiad cię zgłosi i masz problemy prawne

Lepiej unikaj wykonywania takich czynności na klatce schodowej, ponieważ możesz narazić się na złość ze strony sąsiadów, co może prowadzić do zaburzenia stosunków dobrosąsiedzkich. Nie powinniśmy tego robić ze względu na bezpieczeństwo i komfort innych osób korzystających z tego miejsca, a także z uwagi na potencjalne ryzyko pożaru.

Fot. Pixabay

Jak to wygląda od strony prawnej?

W obecnym czasie w Polsce nie istnieją żadne regulacje prawne zabraniające palenia na balkonach. Oznacza to, że jeśli widzisz sąsiada palącego na balkonie, nie ma obecnie podstaw prawnych, aby mu tego zabronić.

Zgodnie z obowiązującą ustawą antynikotynową z 2010 roku, palenie tytoniu na klatkach schodowych nie jest objęte zakazem. Ustawa ta nie zawiera przepisów regulujących palenie na klatkach schodowych, a to dlatego, że klatka schodowa nie jest uważana za miejsce publiczne.

Jeśli chodzi o palenie na klatce schodowej w Twoim bloku, sytuacja jest podobna –  nie ma żadnych przepisów prawnych zabraniających takiego palenia, ale warto zauważyć, że w niektórych krajach istnieją ogólne przepisy dotyczące ochrony przed pożarem, które mogą obejmować zakaz palenia na klatce schodowej. W takim przypadku, choć może nie ma konkretnego zakazu palenia na klatce schodowej, to ogólne przepisy dotyczące bezpieczeństwa i ochrony przed pożarem mogą być stosowane.

Jeśli jesteś zaniepokojony paleniem na klatce schodowej w Twoim bloku, warto sprawdzić przepisy lub skonsultować się z zarządcą nieruchomości, aby dowiedzieć się, czy istnieją jakiekolwiek ograniczenia lub regulacje dotyczące palenia w Twojej okolicy.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]