Zamyka się 200-letni zakład porcelany. Ostateczna wyprzedaż! [07.06.2023]

W ten piątek i sobotę ma miejsce finalna wyprzedaż w zamykanym, 200-letnim zakładzie produkcji porcelany Krzysztof w Wałbrzychu. Rozpocznie się ostateczna wyprzedaż produktów, również tych, które znajdują się w magazynach zakładu.

Do tej pory zapasy z magazynku wyprzedawano jeszcze przez sklep internetowy. Teraz wszystkie produkty trafią na kiermasz.

Ponieważ to jeden z najstarszych i najbardziej znanych zakładów w Europie, 9 i 10 czerwca można spodziewać się olbrzymiej frekwencji.

Zdobyć można prawdziwe perełki. Zdobione, dekorowane zastawy to prawdziwe dzieła sztuki, które sprzedawane są nawet po kilka złotych za sztukę. Kiermasz mieści się przy ul. ul. Bolesława Limanowskiego 10 i jest czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 10-14.

Zakłady Porcelany Krzysztof, to najstarsza, wciąż działająca fabryka porcelany w Polsce. Jak czytamy na stronie zakładu, Porcelana „Krzysztof” ma bardzo długą tradycję w produkcji porcelany stołowej. Firma została założona w 1831 roku przez Carla Kristera, ale historia zakładów produkcyjnych jest nieco dłuższa i sięga roku 1820. Zakład produkcyjny od swojego początku niezmiennie znajduje się w Wałbrzychu na Dolnym Śląsku. Na początku XX w. nastąpiło przekształcenie przedsiębiorstwa w spółkę akcyjną, które weszło do struktury kartelu bawarskiego razem z fabryką porcelany Philip Rosenthal.

Fabryka została zamknięta z powodu rosnących cen gazu i energii elektrycznej.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]