Palenie w samolocie kiedyś i obecnie. Co wolno, a czego nie?

Kiedyś palenie było dozwolone w samolotach. W przeszłości, szczególnie w latach 60-tych i wcześniej, palenie papierosów było powszechne na pokładach samolotów. Istniały specjalne palarnie na pokładach, a podróżni mieli możliwość zapalania papierosów w wyznaczonych obszarach.

Fot. Pixabay

Jednak z biegiem lat i rosnącym zrozumieniem dotyczącym zagrożeń dla zdrowia związanych z paleniem oraz ryzyka pożaru na pokładzie, większość linii lotniczych wprowadziła zakazy palenia na samolotach.

Pierwsze ograniczenia wprowadzono na początku lat 70. W miarę upływu czasu i rozwoju badań naukowych, które dostarczały dowodów na negatywne skutki palenia oraz zagrożenia dla bezpieczeństwa, większość krajów wprowadziła całkowity zakaz palenia na pokładach samolotów pasażerskich. Obecnie palenie jest ściśle zabronione na większości samolotów na całym świecie, zarówno przez pasażerów, jak i przez załogę.

Warto jednak zaznaczyć, że w niektórych starszych samolotach może wciąż znajdować się popielniczka, choć palenie jest niedozwolone. Jest to pozostałość po czasach, gdy palenie było akceptowane. Jednak obowiązujące przepisy i procedury dotyczące bezpieczeństwa samolotów zabraniają palenia na pokładach pasażerskich statków powietrznych.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]