Podwyżki w banku ING! Miliony klientów zapłacą więcej

ING Bank Śląski zwiększy opłaty dla swoich klientów począwszy od 29 sierpnia. W przypadku biura maklerskiego, podwyżki zostaną wprowadzone nieco wcześniej, dokładnie od 1 sierpnia. Bank tłumaczy to koniecznością pokrycia rosnących kosztów operacyjnych. 

Fot. Kraków w Pigułce

1 czerwca klienci banku ING zostali poinformowani o nadchodzących zmianach, które wejdą w życie po ponad dwóch miesiącach i zostaną uwzględnione w Tabeli Opłat i Prowizji. Zmiany obejmują m.in:

  • wprowadzenie opłaty za korzystanie z bankomatów innych niż ING w Polsce (a także dla wypłat w EUR w krajach SEPA) dla osób powyżej 26 lat korzystających z konta Mobi lub konta Direct, która wyniesie 10 zł przy użyciu karty Visa zbliżeniowej (co stanowi wzrost o 5 zł) i 5 zł przy użyciu BLIKA, począwszy od drugiej wypłaty (co oznacza wzrost o 2,50 zł).
  • zaprzestanie oferowania darmowej pierwszej wypłaty gotówki w cyklu rozliczeniowym z bankomatów, które nie należą do banku, za pomocą karty Visa zbliżeniowej dla osób powyżej 26 roku życia korzystających z konta Mobi lub konta Direct.

Dodatkowe zmiany, które zostaną wprowadzone, obejmują:

  • zwiększenie opłaty za wypłaty gotówki za pomocą karty Visa zbliżeniowej poza granicami kraju (w walutach innych niż EUR w krajach SEPA) z 3% do 5% wartości wypłacanej kwoty,
  • podniesienie opłaty za aktywację pakietu umożliwiającego wypłaty gotówki przy użyciu karty Visa zbliżeniowej do 25 zł, co oznacza wzrost o 10 zł,
  • zwiększenie miesięcznej opłaty za korzystanie z karty Mastercard EUR z 1,50 zł do 4,50 zł, a także podniesienie opłaty za wypłaty z bankomatów, które nie należą do banku, zarówno w kraju jak i za granicą, przy użyciu karty Mastercard EUR z 3% do 5% wartości wypłacanej kwoty.
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]