Uważajcie. Oszuści udają popularnych dostawców usług telefonii komórkowej

Oszuści wysyłają wiadomości e-mail do klientów sieci Play i Plusa, podając się za te operatorów. Treść wiadomości brzmi: „Drogi Kliencie, Dziękujemy za przeniesienie Sima do eSim. Jeśli nie złożyłeś takiego zamówienia, prosimy kliknąć poniższy link, aby anulować przeniesienie”. Przed wiadomościami podobnej treści ostrzega Niebezpiecznik. W ten sposób oszuści starają się wywołać niepokój u klienta, aby skłonić go do kliknięcia w umieszczony w mailu odnośnik.

Fot. Pixabay

Oszuści wysyłają wiadomości e-mail do klientów sieci Play i Plusa, podając się za te operatorów. Treść wiadomości brzmi: „Drogi Kliencie, Dziękujemy za przeniesienie Sima do eSim.

Jeśli nie złożyłeś takiego zamówienia, prosimy kliknąć poniższy link, aby anulować przeniesienie”. Przed wiadomościami podobnej treści ostrzega Niebezpiecznik.

W ten sposób oszuści starają się wywołać niepokój u klienta, aby skłonić go do kliknięcia w umieszczony w mailu odnośnik.

Po kliknięciu w odnośnik, osoba staje się przekierowana na fałszywą stronę internetową, która bardzo przypomina oficjalną stronę operatora. Na tej stronie znajdują się pola do wypełnienia. Gdy użytkownik wprowadza swoje dane logowania, przestępcy przechwytują te informacje. Serwis ostrzega, że dostęp do konta umożliwia oszustom pozyskanie danych osobowych klienta, kradzież kontaktów ofiary oraz możliwe ataki na nie.

Przestępcy mogą również dokonywać kradzieży, aktywować i dezaktywować usługi, co generuje dodatkowe koszty, a także zastraszać użytkownika w celu odzyskania kontroli nad kontem.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]