Zaskoczenie dla klientów PKO BP. Niespodzianka od 1 czerwca

Od pierwszego czerwca w PKO BP wprowadzono nowe ceny usług. Pomimo że mamy już 8 czerwca, w internecie pojawiają się reakcje zaskoczonych klientów. Przy tej okazji przypomnijmy, jakie zmiany zostały wprowadzone.

Fot. Kraków w Pigułce

Opłaty bankowe idą w górę. Klienci PKO BP również nie zostali oszczędzeni od podwyżek. Banki tłumaczą, że muszą zwiększać opłaty, aby pokryć rosnące koszty prowadzenia działalności, w tym wydatki na technologię informatyczną, bezpieczeństwo, personel, a także inwestycje w nowe technologie. Niemniej jednak, klienci często nie zgadzają się z tymi argumentami, uważając, że w erze cyfrowej, gdzie większość operacji odbywa się online, koszty powinny raczej zmniejszać się, a nie rosnąć.

Co konkretnie uległo zmianie?

Na pierwszy plan wysuwa się zmiana w ofercie kont bankowych. Niektóre z nich zostały wycofane i zastąpione przez PKO Konto za Zero. Jak sama nazwa wskazuje, konto to nie ma opłat, ale karta do konta jest bezpłatna tylko wtedy, gdy wykonasz co najmniej pięć transakcji kartą lub przy użyciu BLIK. W przeciwnym razie, za kartę pobierana jest opłata w wysokości 10 zł.

Ponadto, opłaty związane z autoryzacją przelewów poprzez kartę z kodami zwiększają się o 50 groszy. Wzrosną też opłaty za wypłaty z bankomatów. Na plus, wypłaty z bankomatów PKO BP nadal są bezpłatne, jednak korzystając z bankomatów innych banków, klientów obciąża opłata w wysokości 10 zł. Zmiany wprowadzono również w odniesieniu do wpłat i wypłat w oddziałach PKO BP. Pierwsza taka operacja jest bezpłatna, ale za każdą kolejną pobierana jest opłata 10 zł.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]