Klienci w szoku: Opłata za wypłatę z bankomatu Skoczyła do 10 Złotych. Aktualizacja [9.06.2023]

Od pierwszego dnia czerwca obowiązują nowe taryfy w PKO BP. Zapoznajcie się z aktualizowanym cennikiem, aby uniknąć niespodzianek po zalogowaniu się na swoje konto.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Podwyżki opłat bankowych są przez banki tłumaczone przede wszystkim rosnącymi kosztami operacyjnymi, takimi jak inwestycje w IT, zabezpieczenia, zwiększone koszty zatrudnienia oraz konieczność finansowania nowych technologii. Niemniej jednak, wielu klientów banków nie zgadza się z tymi argumentami, uważając, że w dobie cyfryzacji, koszty obsługi powinny się raczej zmniejszać.

Czym różni się nowa taryfa?

Wcześniej istniało wiele różnorodnych kont. Niektóre z nich zostały zlikwidowane i zastąpione przez PKO Konto za Zero. Tak jak nazwa wskazuje, konto jest bezpłatne, ale pod warunkiem wykonania pięciu transakcji kartą lub przez BLIK – w przeciwnym razie opłata za prowadzenie konta wyniesie 10 zł.

Koszty autoryzacji przelewów za pomocą karty kodów wzrosną o 0,50 gr, podobnie jak opłata za wypłaty z bankomatów. Wypłaty z bankomatów PKO BP pozostają bezpłatne, ale za korzystanie z bankomatów innych banków zostanie naliczona opłata w wysokości 10 zł. To samo dotyczy wpłat i wypłat w oddziałach banku. Pierwsza taka operacja jest bezpłatna, ale za każdą kolejną naliczona zostanie opłata w wysokości 10 zł.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]