Masowo wysyłają wiadomości o nieodebranym świadczeniu z ZUS! To pułapka!

Ostrzeżenie! W ostatnim czasie Polacy otrzymują fałszywe wiadomości informujące o nieodebranym świadczeniu z ZUS. Nie daj się oszukać! To jest pułapka stworzona przez oszustów, którzy próbują wyłudzić Twoje dane osobowe lub pieniądze. Zawsze sprawdzaj wiarygodność takich wiadomości, kontaktując się bezpośrednio z ZUS za pomocą oficjalnych kanałów komunikacji, takich jak oficjalna strona internetowa, infolinia lub bezpośrednia wizyta w placówce ZUS. Nie podawaj swoich danych osobowych ani nie dokonuj płatności na podstawie podejrzanych wiadomości. Uważaj na swoje bezpieczeństwo i informuj innych o tym zagrożeniu.

Fot. Pixabay

 

Ostrzegamy przed fałszywymi wiadomościami rozsyłanymi przez oszustów w celu wyłudzenia danych. Nie należy klikać w podejrzane linki zarówno mailowe, jak i w wiadomościach SMS ani pobierać załączników niewiadomego pochodzenia.” – czytamy w oświadczeniu ZUS

Za co należy zwrócić uwagę?

„Ważne! Wiadomości SMS o odebraniu nieodebranego świadczenia ZUS, z prośbą o jak najszybsze jego otrzymanie i konieczności przejścia do linku, nie są wysyłane przez ZUS. Nie wysyłamy do nikogo wiadomości z linkami, w które należy wejść, nie prosimy też o podawanie danych wrażliwych niezabezpieczonymi kanałami komunikacji.” – ostrzega ZUS.

Co należy zrobić?

„Zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania wiadomości o podejrzanej treści, zwłaszcza informacji zawierających linki.”

 

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]